Darmowe próbki w aptece - o co możesz poprosić?

Darmowe próbki w aptece - o co możesz poprosić?

Każdy z nas przed zakupem danego produktu wolałby mieć możliwość jego przetestowania. Umożliwiają to m.in. drogerie czy apteki. O jakie próbki produktów można jednak poprosić, aby nie spotkać się z odmową sprzedawcy? Sprawdź nasze dzisiejsze porady i już nigdy nie rób zakupów w aptece w ciemno!

Próbki leków wyłączone z darmowych próbek

Jeśli chodzi o różnego rodzaju leki i środki farmakologiczne, to nie są one objęte możliwością skorzystania z darmowych próbek, nie mówiąc już o lekach wydawanych na receptę. Aby mieć pewność, że zakupiony środek na pewno spełni swoje zadanie, po prostu poproś farmaceutę o udzielenie ci porady, który z nich najlepiej wpisze się w twoje obecne potrzeby i oczekiwania. Możesz również zasięgnąć informacji w sieci, aby nie kupować leków w ciemno. Jeśli zatem nie jesteś przekonany co do konkretnego środka, nie licz niestety na otrzymanie darmowej próbki, a raczej posiłkuj się informacjami udzielonymi przez pracownika apteki lub lekarza.

Produkty kosmetyczne

Inaczej sprawa wygląda w przypadku różnego rodzaju produktów kosmetycznych. Tutaj apteki zazwyczaj dysponują darmowymi próbkami, jednak zdecydowana większość konsumentów nie ma o tym najmniejszego pojęcia i sądzi, że musi od razu zakupić cały produkt. Apteki podobnie jak drogerie czy inne sklepy z kosmetykami chętnie udostępniają jednak próbki poszczególnych produktów, o ile oczywiście zgłosisz pracownikowi taką potrzebę. Niektóre z nich mają oczywiście właściwości lecznicze, jak zresztą na produkty apteczne przystało. Możesz np. wypróbować przed zakupem różnego rodzaju maści, preparaty na świerzb, szampony przeciwłupieżowe czy kremy.

Produkty higieniczne

Nie każdy wie, że w aptece można zakupić również różnego rodzaju produkty higieniczne i te służące do utrzymywania czystości w domu. Przyjęło się, że tego typu zakupy wykonuje się raczej w drogeriach, dyskontach i hipermarketach. Nic bardziej mylnego! Co ważne, w aptece możesz poprosić o próbki np. hipoalergicznych płynów do prania, tamponów czy pampersów. W większości aptek znajdziesz nawet specjalne chusteczki do prania, które z uwagi na swoją jakość są oczywiście dużo droższe niż te dostępne w supermarketach. Dotyczy to oczywiście jedynie większych aptek, które często są częścią światowych sieci. Mniejsze punkty zarządzane przez osoby prywatne nie są niestety aż tak bogato wyposażone.

Warto pamiętać, że wydawanie darmowych próbek produktów w aptece jest jedynie dobrą wolą danej sieci i jej pracowników. Nie domagaj się ich zatem na siłę, a raczej kulturalnie dopytaj o podobą możliwość.