Jak dokładnie posprzątać każdy pokój w domu?

Jak dokładnie posprzątać każdy pokój w domu?

Nawet najczystsze domy mogą od czasu do czasu potrzebować dobrego gruntownego czyszczenia. Aby uniknąć przytłoczenia podczas gruntownego sprzątania domu, warto podzielić ten proces na mniejsze, łatwiejsze do wykonania zadania. Z naszymi podpowiedziami po gruntownym sprzątaniu będzie Ci łatwiej. Wkrótce będziesz mieć czysty i schludny dom, który przejdzie inspekcję w białych rękawiczkach.

Pozbądź się bałaganu przed dokładnym czyszczeniem

Znajdź nowe miejsce na (lub jeszcze lepiej pozbądź się) wszelkiego widocznego nieporządku, który nie pasują do pokoju. Zachowaj rzeczy za zamkniętymi drzwiami na kolejny dzień, aby uprościć listę kontrolną dokładnego czyszczenia. Usunięcie bałaganu ułatwia dokładne czyszczenie, a zobaczenie tych uporządkowanych powierzchni może zwiększyć motywację do dalszego działania. W odpowiednie środki do czyszczenia zaopatrzy Cię hurtownia chemii gospodarczej.

Zacznij od przestrzeni znajdujących się wysoko

Zajmij się dużymi, trudno dostępnymi powierzchniami w tej kolejności: sufit, listwy sufitowe, oprawy sufitowe (w tym żarówki), ściany, reszta listew i listwy przypodłogowe. Najlepszym narzędziem do tych powierzchni jest czysty mop z mikrofibry lub miotełka z uchwytem teleskopowym. Te narzędzia są zazwyczaj wystarczająco cienkie, aby dostać się za sofę bez przesuwania jej. Powierzchnia bliżej podłogi mają tendencję do gromadzenia się brudu i kurzu na niej, więc używaj ciepłej wody zmieszanej z kroplą płynu do naczyń. Do czyszczenia łazienek dodaj odrobinę białego octu do mieszanki, aby powstrzymać pleśń i pleśń. W miejscach, w których używanie mopa jest niewygodne, użyj ściereczki z mikrofibry. Często płucz i dokładnie wykręcaj.

Dokładne czyszczenie okien

Mycie okien jest dość proste, ale daje ogromne korzyści. Najpierw odkurz progi i futryny. Następnie spryskaj okno środkiem do czyszczenia szkła od góry do dołu. Pozwól środkowi zrobić swoje przez minutę, a następnie go zetrzeć. Jeśli przecierasz w jednym kierunku okna wewnętrzne, a drugim zewnętrzne, łatwiej będzie dostrzec i naprawić smugi.

Wyczyść żaluzje i rolety

Oszczędź sobie trudu zdejmowania żaluzji lub rolet. Wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to odkurzyć je za pomocą nasadki ze szczoteczką. I zamiast prać ręcznie i prasować firanki, po prostu upierz je w suszarce bez wirowania. Pranie firan jest tak samo ważne jak pranie pościeli i ręczników. Uchroni to przed chorobami. Nie będą potrzebne Ci preparaty na świerzb.

Usuń kurz z powierzchni

Wytrzyj wszystkie pozostałe twarde powierzchnie (meble drewniane, półki, zabudowy, itp.) środkiem do czyszczenia i polerowania mebli i miękką szmatką. Aby uzyskać wyjątkowo szybkie czyszczenie, załóż czystą bawełnianą skarpetkę na dominującą rękę, aby odkurzyć powierzchnie, odsuwając przedmioty drugą ręką. Na koniec weź rolkę do kłaczków do abażurów.