Kiedy warto wybrać się do specjalisty?
Dbanie o zdrowie i samopoczucie jest bardzo ważne. Jeśli zauważymy u siebie niepokojące objawy lub gdy zadzieje się coś nietypowego, warto zgłosić się do specjalisty. Lekarz specjalista wdroży on odpowiednie leczenie i pomoże nam uporać się z problemem. Kiedy warto zgłosić się do specjalisty?
Częste bóle głowy
Ból głowy to jeden z najczęstszych problemów chorobowych. Jeśli cierpisz na częste bóle głowy, to zdecydowanie powinieneś wybrać się do lekarza specjalisty. W pierwszej kolejności zacznie on od znalezienia przyczyny takiego stanu rzeczy. Bóle głowy mogą być objawem wielu chorób, jak nadciśnienie tętnicze, guzy wewnątrzczaszkowe, stres czy migrena. Leczenie dobrane jest w zależności od przyczyny i polega na wykonaniu zabiegu lub przepisaniu leków. Ból głowy może znacznie obniżyć jakość naszego życia, dlatego tak ważne jest zgłoszenie się do lekarza, jeśli występuje on często i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Pamiętaj, że im szybciej zgłosisz się do specjalisty, tym lepiej!
Kiedy udać się do podologa?
Profesja podologa staje się obecnie coraz bardziej popularna. Podolog to specjalista z zakresu leczenia chorób stóp. Zajmuje się też pielęgnacją oraz regeneracją. Do podologa zgłaszają się między innymi osoby zmagające się z haluksami, różnego rodzaju deformacjami stóp i palców oraz zrogowaceniami naskórka. Warto podkreślić, że podolog jest specjalistą od chorób stóp, ale nie jest lekarzem. Nie musi obowiązkowo kończyć studiów medycznych, a dawkę wiedzy dostarczają różnego rodzaju szkolenia podologiczne. Współpracuje on natomiast z innymi specjalistami, jak dermatolog, chirurg czy reumatolog. Jeśli zauważysz u siebie zmiany w obrębie stóp, zgłoś się do specjalisty podologa, który odpowiednio pokieruje leczenie.
Antykoncepcja awaryjna, czyli tabletka dzień po
Znane powszechnie środki antykoncepcyjne nie dają 100% pewności, że zapobiegają przed zajściem w ciążę, dlatego warto mieć w zanadrzu inną alternatywę. Z pomocą przychodzi tak zwana tabletka "dzień po", czyli antykoncepcja awaryjna. Recepta może zostać wystawiona internetowo, po konsultacji online z lekarzem. Dzięki temu nie musimy stać w kolejkach, a recepta może zostać wystawiona nawet w ciągu kilku godzin. Hormonalne tabletki antykoncepcyjne blokują owulację, dzięki czemu nie dochodzi do zapłodnienia. Antykoncepcja awaryjna jest w pełni bezpieczna dla organizmu kobiety. To najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy partnerzy obawiają się niechcianej ciąży.